Praca na farmie

dojarka –  melkemaskin

gospodarstwo mleczarskie –  meierigård

jęczmień –  byggslekten

kombajn –  skurtresker

kosić –  å klippe

krowa –  ku

kura –  høne

nawozić –  å gjødsle

obora –  fjøs

obornik –  møkk, gjødsel

owca –  sau

pasterz –  gjeter

pole –  åker

pszenica –  hvete

rolnictwo –  landbruk

rolnik –  bonde

siać –  å så

stajnia –  stal, hestestal

świnia –  gris

traktor –  traktor

traktorzysta –  traktor-sjåfør

zasadzić –  å plante

zboże –  korn

żyto –  rug

– Gdzie pracujesz? –  Hvor jobber du?

– Pracuję na farmie w Wielkiej Brytanii. –  Jeg jobber på en gård i Storbritannia.

– Jaka to farma? –  Hva slags gård er det?

– Gospodarstwo mleczarskie. –  Det er meierigård.

– Czym się zajmujesz na farmie? –  Hva gjør du der?

– Opiekuję się bydłem. –  Jeg tar vare på storfe.

– Jakie masz obowiązki? –  Hva er ditt hovedansvar?

– Najczęściej doję krowy oraz sprzątam obory. –  Jeg melker kuer og rydder opp i fjøser.

– Jak dostałeś tę pracę? –  Hvordan fant du jobben?

– Odpowiedziałem na ogłoszenie z gazety. –  Jeg har sendt søknader på stillinger som jeg fant i en avis.

– Czy masz doświadczenie w pracy na farmie? –  Har du erfaring med bondegårdsarbeid?

– Tak, mam. Mój ojciec jest rolnikiem i ma gospodarstwo rolne w Polsce. –  Ja, det har jeg. Min far har bondegård i Polen.

(107)

NAPISZ KOMENTARZ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

praca_zagranica on Twitter
34 people follow praca_zagranica
Twitter Pic Atlinski Twitter Pic lukasz19 Twitter Pic KantorCe Twitter Pic 538b0480 Twitter Pic Monika96 Twitter Pic mTlumacz Twitter Pic YaajobP Twitter Pic Rafa6022